Graži šypsena ir balti dantys puošia kiekvieną, tačiau jei esate didelis kavos mėgėjas, piktnaudžiaujate gėrimais su dažikliais, nevengiate pasimėgauti raudono vyno taure ar ryto neįsivaizduojate be cigaretės vargu ar galite pasigirti baltais it sniegas dantimis. Tiesa, nėra padėties be išeities, dantų balinimas gali padėti pašalinti ne tik apnašas nuo dantų, bet jiems suteikti gražią baltą spalvą.
Profesionalus dantų balinimas odontologijos kabinete neabejotinai yra pats veiksmingiausias ir efektyviausias. Specialios balinimui skirtos medžiagos dedamos tiesiai ant dantų ir veikiamos šiluma, lazeriu ar specialia šviesa. Jau po kelių vizitų odontologijos kabinete žmogus gali džiaugtis baltais dantimis. Visa bėda, kad toks dantų balinimo būdas nėra pigus ir tikrai ne kiekvienas gali sau leisti šį „malonumą“. Visgi ne šventieji puodus lipdo, todėl pakalbėkime apie kitus dantų balinimo būdus, kuriuos galite atlikti namuose.
Balinanti dantų pastaturbūt viena populiariausių ir plačiausiai naudojamų dantų balinimo priemonių. Jos sudėtyje yra šiurkščių agentų, todėl jie nesunkiai pašalina dantų paviršiuje esančias dėmes ir nesvarumus. Tiesa, pirkdami balinančią dantų pastą atkreipkite dėmesį į jos sudėtį, nes kai kuriose yra papildomų cheminių agentų, kurie papildomai balina dantis.
Taigi, balinanti dantų pasta yra paprasčiausias būdas norint turėti baltus ir gražius dantis. Didžiausias šios priemonės trūkumas, kad ji balina tik danties paviršių ir tik per vieną šviesumo skalę. Kita vertus, jei jūsų dantų spalva nėra labai pažeista tai balinamoji dantų pasta yra optimaliausias sprendimas, norint turėti gražią šypseną. Tuo tarpu, jei dalinamosios dantų pastos nepakanka galite išmėginti dantų balinimo juosteles bei gelius. Balinamieji geliai sudaryti peroksido pagrindu ir yra dedami tiesiog ant dantų paviršiaus. Pirmieji rezultatai matyti jau po kelių dienų ir balinimas išsilaiko iki 4 mėnesių. Balinimo juostelės – plonos, praktiškai plika akimi neįžiūrimos, balinimo geliu padengtos juostelės. Norint turėti baltus dantis turėtumėte jas dėti du kartus per dieną ir laikyti pusvalandį. |
Vienos rinkodaros kompanijų linksmas kūrinys "Kuomet dantų pasta atrodo svarbiau :)". |
Nors rezultatai matyti jau po kelių dienų, bet šią procedūrą turėtumėte kartoti porą savaičių. Dantys gali pašviesėti keliomis šviesumo skalėmis.
Dantų balinimas specialiais skysčiais yra dar vienas būdas norintiems balinti dantis namuose. Beje, toks balinimo būdas papildomai mažina dantų apnašas, naikina nemalonų burnos kvapą ir tiesiog pagerina bendrą dantų būklę. Balinančių skysčių sudėties pagrindas yra vandenilio peroksidas, kuris balina dantis. Tiesa, toks balinimo būdas labiau tinka kantriems žmonėms, nes pirmieji rezultatai pasirodo tik po 12 savaičių, todėl dantų balinimas šiais skysčiais laikomas vienu neefektyviausiu, nebent jį kombinuotumėte su balinančia dantų pasta. Tada rezultatai išryškėtų gerokai greičiau.
Taigi, aptarėme pagrindines dantų balinimo priemones, kurias galite naudoti namuose. Beje, odontologų praktika rodo, kad žmonės bando balintis dantis ir kažkur girdėtais liaudies medicinos patarimais. Tarkim, soda puikiai balina dantis, tačiau šiuo produktu piktnaudžiauti neturėtumėte, nes galite pažeisti dantų emalį, o tada reikės galvoti ne apie dantų balinimą, o rekonstrukciją. Taigi, saugokime ir rūpinkimės savo dantimis, kad galėtumėm pasigirti Holivudiška šypsena.
O ką apie dantų balinimą manote Jūs? Yra manančių, kad visos tokios (be išimčių) priemonės labai kenkia dantims, jų emaliui ir pan. Ar pagrįsta tokia nuomonė?
Atsiliepimai